Шевченкове слово - це гімн любові до людства, це гімн боротьби за свободу, і жити йому у віках!
09 березня, у день народження Тараса Григоровича Шевченка, на базі Глобинської гімназії № 3 відбувся ІІІ Міжшкільний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт з українознавства під гаслом «Учітесь, брати мої! Думайте, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». Конкурс проходив за напрямками: «Мовознавство», «Літературознавство», «Народознавство», «Фольклористика», «Краєзнавство», «Мистецтвознавство». Учасниками конкурсу були учні з усіх куточків України.
Переможцями конкурсу стали:
Напрямок «Мовознавство»
І місце:
- Чубей Софія, учениця Валківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сухополов'янської сільської ради, Чернігівської області;
- Невядовський Дмитро, учень Глобинської гімназії № 3 Глобинської міської ради.
Напрямок «Літературознавство»
І місце:
- Баталов Тарас, учень Щербанівського ліцею Щербанівської сільської ради Полтавського району, Полтавської області;
Напрямок «Народознавство»
І місце:
- Шефенг Анастасія, учениця Молодіжненського закладу загальної середньої освіти Великодолинської селищної ради Одеської області;
ІІ місце:
- Дубенець Вікторія, учениця Ліцею №3 міста Могилева-Подільського,
Могилів-Подільської міської ради Вінницької області;
- Гавриленко Альона, учениця Глобинського ліцею № 5 Глобинської міської ради
ІІІ місце:
- Карабаджак Ірина, учениця Молодіжненського закладу загальної середньої освіти Великодолинської селищної ради Одеської області;
- Булай Ольга, учениця Молодіжненського закладу загальної середньої освіти Великодолинської селищної ради Одеської області;
Напрямок «Фольклористика»
І місце:
- Довгань Євгенія, учениця Глобинської гімназії № 3 Глобинської міської ради;
ІІ місце:
- Сможаник Анастасія, учениця Глобинської гімназії № 4 імені Заслуженого агронома України Ганни Андрієнко-філії Глобинського ліцею № 5 Глобинської міської ради
Напрямок «Краєзнавство»
І місце:
- Гулак Олександр, учень Глобинської гімназії № 3 Глобинської міської ради;
- Жук Катерина, учениця Наукового ліцею «Політ» при Обласному коледжі «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія ім. А.С. Макаренка» Полтавської обласної ради.
Напрямок «Мистецтвознавство»
І місце:
- Кушнір Уляна, учениця Ліцею №3 міста Могилева-Подільського, Могилів-Подільської міської ради Вінницької області.
- Мазур Наталія, учениця Обознівської гімназії з дошкільним підрозділом Глобинської міської ради.
09 березня для учнів початкових класів Великокринківського ліцею була проведена літературно-музична композиція «І на оновленій землі...», присвячена Дню народження Тараса Григоровича Шевченка (заступник з ВР Тетяна Мишкова). Діти познайомилися з життєвим шляхом поета, прослухали його твори у виконанні українських зірок, народних аматорських колективів. Зазирнули у чарівний світ не лише літературного надбання Кобзаря, а і мистецької спадщини Шевченка-художника. Наймолодші школярі відвідали постійно діючу виставку в бібліотеці «Великий співець українського народу» та взяли участь у читанні Шевченківських творів (бібліотекарі Наталія Левченко, Тамара Сохацька).
У цей день до сільської бібліотеки, на годину спілкування «Велич Кобзаря», завітали учні 8 класу Великокринківського ліцею з педагогом-організатором Л.Д.Москаленко. Діти показали свої знання під час вікторини «Що ми знаємо про Шевченка?», пригадали крилаті вислови з його творів, ознайомилися з книжковою виставкою «Слово Кобзаря - джерело невмирущого духу».
Митрович Ольга Михайлівна, класний керівник 5 класу Великокринківського ліцею, щоб згадати відомі факти й важливі дати з життєвого шляху Великого Кобзаря та позмагатися, маючи знання з початкової школи, використала онлайн сервіс для створення інтерактивних завдань - Kahoot.. Кращими знавцями стали Вова Миколаєнко, Кирило Михно, Роман Михайлець, Назар Кіндріцький, Марія Ус, Єва Крохмаль.
На уроках музичного мистецтва, з учнями Великокринківського ліцею учитель Москаленко Людмила Дмитрівна згадала Т.Г. Шевченка, як автора віршів, що стали відомими на весь світ піснями. Наприклад: «Думи, мої думи…».
З нагоди 209 річниці Тараса Григоровича Шевченка вчителем 1 класу Лисенко О.О. Пустовійтівського ліцею було проведено годину спілкування «Життєвий шлях Тараса Григоровича Шевченка». А також відбувся конкурс віршів: «Шевченко в наших серцях і в наших думах…».
У 5 класі Троїцької гімназії було проведено виховну годину до Дня народження Т.Г. Шевченка. Діти ознайомилися з його біографією і творчою спадщиною. Прослухали цікаві факти з його життя. До вшанування пам'яті Т. Шевченка були залучені також учні 7 і 9 класів. Діти малювали ілюстрації до творів поета, розповідали вірші.
У Петрівській гімназії для учнів 1-4 класів класоводи провели загальну виховну годину «Тарас Шевченко - України син». Учні 9 класу разом з педагогом-організатором Мицик О.М. вивчали життєвий та творчий шлях Кобзаря.
З нагоди пам'ятної дати учні Манжеліївського ліцею долучилися до літературних читань «Тарасовими шляхами». Твори декламували: Сорокіна Анна, Ляховенко Яна, Степаненко Даша та Лисенко Анна, Заліський Захар, Тимофієнко Олена та Величко Діана.
Традиційно з нагоди вшанування пам’яті Великого Кобзаря у Веселодилинській гімназії – філії Великокринківського ліцею відбулись Шевченківські дні: літературна вікторина «Кобзареве слово», голосні читання «Єднаймо душі словом Кобзаря», здійснили віртуальну екскурсію до музею Т. Шевченка у Каневі, поринувши у далеке минуле, коли митець зростав, боровся, мріяв.
Щорічно в Куп'єватівській гімназії - філії Великокринківського ліцею відзначають Шевченківські дні, метою яких є на прикладі Великого Кобзаря виховувати любов до рідної землі, свого народу, мови і культури; сприяти усвідомленню власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю України.
Цього року 9 та 10 березня в гімназії проведені такі онлайн-заходи:
- учні 8-9 класів підготували відеоролик «9-10 березня Шевченківські дні»;
- конкурс декламаторів «Ну, що б, здавалося, слова...» (2-9 кл.);
- літературні онлайн-вікторини «Що ми знаємо про Шевченка?» (6-7кл.), «Пізнавальна Шевченкіана» (8-9кл.);
- віртуальна екскурсія до Національного музею Т.Г. Шевченка «Тарасовими шляхами» (5кл.);
- літературно-музична онлайн-гра «Весна починається з Шевченка» (1-4кл.);
- книжкова виставка «На вічнім шляху до Шевченка»;
- відбувся конкурс малюнків за творами Т.Г. Шевченка.
Усі заходи проходили під гаслом «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!»
Тарас Шевченко завжди залишається у серцях українців прикладом любові до свого народу, Батьківщини. Він учить малих і дорослих вивчати історію рідного краю, шанувати героїв, завжди бути готовими до боротьби за щасливе майбутнє, за справедливість, за честь України-матері.
Минають роки, змінюються покоління, але слово Т. Шевченка – живе і вічне.